finance
finance
HomePR článkySEO On-Page faktory

SEO On-Page faktory

Cíl SEO strategie je každému jasný. Dostat se na 1. místo ve vyhledávači Google na určitá klíčová slova. K dosažení tohoto cíle musíte mít vymakaný web, který Google Boti a jejich tajné algoritmy milují. Jednoduché ne?

Faktory SEO On-Page

Faktory SEO On-Page Google nikomu neřekne, jaké faktory upřednostňuje a co je třeba dělat, abyste byli na 1. místě ve vyhledávání. SEO odborníci fungují na principu pokus omyl. Např. řeknou: „mít klíčová slova v H1 je důležité pro vyšší pozici ve vyhledávání“. Pokud se to uchytí a nástroje jako např. Rank Tracker vám řeknou, „ano pozice se po úpravě H1 zvýšila“ a funguje to na celém světě, je z toho faktor pro SEO optimalizaci. SEO On-Pagefaktory, které zaručeně fungují jsou: unikátní obsah bez duplicit klíčová slova v názvu (Title Tag), H1, URL, obsahu a Alt textu obrázků vnitřní prolinkování jednoduché členění stránky (sitemap) rychlost načítání stránky responzívní stránka uživatelsky použitelná stránka (UX) unikátní obsah.

Používáte obsah zkopírovaný od konkurence, strojově přeložen z anglické stránky nebo popis produktu v e-shopu od dodavatele, který používá 20 e-shopů? Pokud byla odpověď ano, nečekejte první stranu v Google. Dokonce vaši stránku může Google penalizovat a přestat zobrazovat úplně. Unikátní obsah je klíčový při SEO optimalizaci webu a je důvod, proč vás návštěvníci doporučují známým, sdílejí na sociálních sítích, vracejí se na web pravidelně a kromě stoupající návštěvnosti vám přibývají i objednávky. Unikátní obsah nejsou jen texty, ale i videa, obrázky a recenze. Klíčová slova Získání nových a relevantních klíčových slov, které vedou ke konverzi a dokáží konkurovat i značkám s dlouholetou tradicí na trhu, je samo o sobě téma na celodenní kurz. Pokud však klíčová slova už máte z vlastní hlavy, od konkurence nebo z plánovače klíčových slov od Google, je vhodné je mít na místech, kde je Google Boti zaregistrují: H1 – klíčová slova v highlighte Google botům a návštěvníkům webu hned v úvodu prozradí obsah odstavce URL – podívejme se na rozdíl: www.woodooseo.cz/seo-on-page www.woodooseo.cz/vcergwer236dfhEFG. Při níž URL je hned jasné, co tam najdete? Klíčová slova v URL by měly být relevantní k obsahu, neměli by se zbytečně opakovat a název by měl být dostatečně krátký, maximálně 100 znaků nebo 3-5 slov oddělených pomlčkou. obsah – stejná logika, pokud máte stránku, např. o zimních pneumatikách, v textu musíte psát o zimních pneumatikách (klíčová slova v textu) a nikoli o výletu do Prahy v létě. Alt v obrázcích – Google na základě Alt-u ví posoudit, zda daný obrázek má něco společného s textem na stránce a zda je relevantní, proto by měl Alt popis v obrázku obsahovat klíčová slova a samozřejmě obrázek by měl pasovat k obsahu.

Vnitřní prolinkování

Čtěte také:

Vše začalo u Egypťanů

Patří k technickým parametrům SEO On-Page a má vliv na pozici ve vyhledávání. Jsou to hypertextové odkazy (linky) směřující z vaší domény na vaši doménu, jen z jiné podstránky / článku, a odkazují např. na článek, službu, produkt, která by návštěvníka v rámci kontextu mohla zajímat. Příklad vnitřního linku je např: Pokud vás SEO zajímá do hloubky, viz další články ze sekce SEO, zde. Výhodou vnitřního prolinkování pro návštěvníky stránky (i Google Botů) je zjednodušená navigace stránkou a nabídnutí relevantního obsahu.

Sitemap

Sitemap – jednoduché členění webu. Uživatel se musí dostat k informacím nebo produktu, který na stránce hledá maximálně na 3 kliknutí. Pokud se tak nestane odchází, zvyšuje se bounce rate (míra okamžitých odchodů), zkracuje se čas uživatele strávený na webu, klesá počet nových a opakovaných návštěvníků webu a klesá pozice ve vyhledávání. Jednoduše řečeno, pokud uživatel neví najít na webu co hledá, stránka není relevantní a Google ji posouvá níže. Rychlost načítání stránky (Page speed) a responzivní 50% návštěv webů je z mobilních zařízení, proto se musí stránka načíst rychle a obsah musí být přizpůsoben na mobilní zařízení (responzívní web). Návštěvníci webu chtějí, aby se stránka načítala za méně než sekundu, a obsah webu na mobilu byl dobře čitelný v jedné linii pod sebou. Pokud na načtení stránky čekáte nebo je obsah nečitelný, překrývá se, tlačítka nejsou dostatečně daleko od sebe a nebo se musíte posouvat doprava, abyste dočetli větu, vaše stránka je odsouzena k zániku a na cca 15. stránku ve vyhledávání Google.

Rychlost webu a responzívní design si snadno ověříte pomocí online nástroje Google. Na webu použijete tlačítko sdílet nebo zkopírujete URL adresu a vložíte ji do Facebooku nebo Twitteru a místo pěkného obrázku a smysluplného textu se zobrazí hnusné pixely a nesmyslný obecný text zcela nesouvisející s produktem nebo článkem, o který se chcete podělit s vašimi známými a rodinou. Výsledek? Rozzlobení odcházíte z webu a už se na něj nevrátíte.

Zpětné odkazy od info@press-media.cz

Zpětný odkaz nastálo již od 75 Kč. Vlastníme přes 250 magazínů, napište nám na výše uvedený email, rádi vám zašleme nabídku.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -PR článek