finance
finance
HomePR článkySEO, Search Engine Optimization

SEO, Search Engine Optimization

Celosvětově existuje více než miliarda stránek, přičemž každý den je publikovaných miliony blogových článků. Vezměte si, že právě v této obrovské záplavě webů chcete být viditelný ve vyhledávačích právě Vy. A právě na to slouží SEO, Search Engine Optimization. SEO je praktika zvyšování množství a kvality návštěv na vaše webové stránky, prostřednictvím výsledků vyhledávacího nástroje.

Optimalizace webu

Do češtiny se překládá jako optimalizace webu pro vyhledávače a zahrnuje různé postupy, strategie a metody, pomocí kterých se víte dostat výše ve výsledcích vyhledávání, což Vám umožní zvýšit viditelnost Vašeho webu v internetových prohlížečích. Jak SEO funguje? Vyhledávač si představte jako web, který navštívíte, abyste napsali otázku do pole – Google, Yahoo, Bing nebo jakýkoli jiný, který Vám poskytne dlouhý seznam odkazů na webové stránky, které by mohly potenciálně odpovědět na Vaši otázku. Zastavili jste se někdy nad tím, co se skrývá za těmi kouzelnými seznamy odkazů? Funguje to takto – Každý vyhledávač má tzv. Index, ve kterém má uložená data všech svých dostupných dokumentů. V případě internetových vyhledávačů databázi web stránek. Při vyhledávání nějakého slova / fráze prohlížeč pošle „robota“, aby prošel, v co nejkratším čase, co nejvíce dokumentů ve svém indexu. Potom podle různých faktorů, tyto dokumenty vyhodnotí a zobrazí v seznamu.

SEO techniky

Několik rad pro vytvoření SEO-friendly site Pokud jste připraven začít kráčet po této SEO cestě, je čas aplikovat tyto SEO techniky na web, ať už je zcela nový, nebo starý, který chcete vylepšit. Správný výběr domény Snažte se o výběr domény, která je krátká a snadno zapamatovatelná a vyslovitelná. Zaujatost a plynulost zpracování představuje koncept, který si pamatujeme. Je dokázáno, že máme pozitivnější vztahy s věcmi, o kterých můžeme snadno mluvit, přemýšlet, a které zahrnují vyslovitelnost v naší vlastní mysli. Zdržujte se tedy domén, které obsahují číslo, nebo jiné speciální znaky, příp. jsou delší než 15 znaků. Protože vyhledávač se právě spoléhá stále více na dostupnost a použitelnost jako hodnotící faktor. Čím tedy snadněji čitelný doména pro lidi, tím lépe pro vyhledávače. „Pomlčka“ Pokud Vaše doména je binomická, např. www.examplesite.com, můžete ji kvůli čitelnosti oddělit pomlčkou – www.example-site.com. Nezapomínejte, že použití pomlčky silně koreluje se spamem, snižuje čitelnost a zapamatovatelnost názvu domény. Z tohoto důvodu by se obecně neměl používat více než jedna pomlčka (pokud se vůbec musí použít).

Keywords

Čtěte také:

Vše začalo u Egypťanů

Keywords – jedna z nejdůležitějších součástí SEO Klíčové slovo, tj keyword, je výraz, který hledající zadá do vyhledávače a který se webová stránka snaží, nebo by se měla snažit, cílit. Klíčovým slovem se tedy rozumí jakýkoliv relevantní hledaný výraz. Například, pokud někdo hledá hotel v Brně, tak pravděpodobně zadá do vyhledávače některé z následujících klíčových slov – ubytování brno, hotel brno, hotely brno. Pokud můžete zahrnout klíčové slovo, díky kterému bude zřejmé, jaký je záměr Vašeho podnikání, a zároveň zachovává váš doménový název, jděte směle do toho. Zdržujte se avšak klíčových slov, které by mohly být považovány jako „keyword-rich“ nebo „keyword-target“. Příkladem je např. – najlepsi-palacinky-pro-palacinky.cz. Proč? Společnost Google v posledních letech udělala několik změn, při kterých došlo ke zrušení priority webů s doménami obsahující klíčová slova, která nejsou jinak kvalitní. Musíte si tedy uvědomit, že mít klíčové slovo ve své doméně může být prospěšné, ale může vést i k možnému negativnímu efektu hodnocení ze strany vyhledávacích nástrojů, proto postupujte opatrně. Stojí za to zmínit i „long-tail-keyword“. Je to výraz, který se poměrně málo hledá. Těchto výrazů je drtivá většina, takže long tail klíčová slova jsou většinou obrovským zdrojem návštěvníků – běžně až 70-90%.

Jaký je závěr? SEO bude mít v dlouhém období nejlepší návratnost investice a to zejména kvůli těmto výhodám – poměrně dobré vyhodnocování, maximální cílení, setrvačnost a lepší web. V blogu jsme Vám krátce představili, co je SEO a první kroky jak zajistit kvalitní SEO pro Váš web, avšak optimalizace je mnohem komplexnější proces. Pokud chcete zviditelnit svůj web a dostat se mezi prvotní výsledky vyhledávání ve vyhledávačích, oslovte nás a my Vám k tomu pomůžeme!

Zpětné odkazy od info@press-media.cz

Zpětný odkaz nastálo již od 75 Kč. Vlastníme přes 250 magazínů, napište nám na výše uvedený email, rádi vám zašleme nabídku.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -PR článek